פינוי פסולת מתכת

 

 
למרות שפסולת מתכת היא אחת מהבעיות האקולוגיות הבוערות ביותר בתקופתנו, לא יהיה זה שגוי לכתוב כי פסולת מתכת היא מושג חדש יחסית. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שעד לעשורים האחרונים, למוצרי המתכת היה ערך רב בכל צורה שהיא ומעט מאוד מוצרי מתכת היו נזנחים לאנחות והופכים לפסולת. בנוסף לכך, מחזור מתכות הוא לא המצאה מודרנית, שכן כבר אלפי שנים נהוג לקחת כלי מתכת שכבר אינם בשימוש, להתיך אותם ולהשתמש בהם כחומרי גלם ליצירת כלים חדשים.

 

 

היתרונות והמורכבויות של פינוי פסולת מתכת

 
 
ממה מורכבת פסולת מתכת?

להלן כמה נתונים בנוגע להרכב של פסולת מתכת: מדי שנה יוצאים משימוש בישראל לבדה כ-60 אלף רכבים. כמו כן, כ-170 טון מתכת ממוחזרים רק מפחיות משקה מדי שנה (בישראל בלבד) ולכך יש להוסיף את פסולת המתכת הנקראת פסולת לבנה. פסולת לבנה היא פסולת הכוללת מכשירים חשמליים ביתיים כמו, לדוגמה, מכונות כביסה, מדיחי כלים, מקררים ותנורים שיצאו מכלל שימוש. לגבי היקף הפסולת הלבנה קשה לספק נתונים. בישראל המתכות מהוות כ-4% מהמשקל הכולל של הפסולת הביתית.

 
 
 
פינוי פסולת בניין לאתרים מורשים
 
 
 
 

?מהם היתרונות של פינוי פסולת מתכת לצרכי מחזור

 
להלן היתרונות המרכזיים הגלומים בפינוי פסולת מתכת לצרכי מחזור:

  • חיסכון חשוב במשאבי הטבע – רבים לא מודעים לכך, אבל משאבי הברזל העולמיים מתכלים והולכים ולפי המומחים בתחום, כבר בעתיד הקרוב אנחנו צפויים לעמוד בפני מחסור. במדינת ישראל, שבה אין משאבי מתכת טבעיים, נושא מחזור המתכת קריטי ורלוונטי באופן מיוחד.
  • חיסכון אנרגטי – רק כדי לסבר את האוזן בנושא החיסכון האנרגטי, נציין כי הפקת טון פלדה אחד מעפרות ברזל דורשת פי 4 יותר אנרגיה בהשוואה לתהליך הייצור של פלדה ממוחזרת. למעשה, בארצות הברית לבדה, חוסכים מדי שנה כמות אנרגיה השווה לסך האנרגיה הנצרכת על ידי 18 מיליון בתים במחזור פלדה.
  • הפחתת כמויות הפסולת – תעשיית המתכות עושה שימוש בכ-99.9% מהמתכת הנשלחת למחזור ולפיכך כמעט שלא מייצרת פסולת נוספת.
  • שוק נרחב למוצרי מתכת ממוחזרת – פלדה וברזל הן המתכות הנפוצות ביותר נכון להיום בתעשיית המתכות. הן משמשות למגוון עצום של מוצרים לענף הבניין והתעשייה ולכן ניתן למצוא חברות רבות המתמחות במסחר בפסולת מתכת. ברחבי העולם פועלות בורסות מתכות וישנן אף יצרניות המתחייבות לכך שהמוצרים שלהן יכילו אחוז מסוים של מתכות ממוחזרות.

 

איסוף פסולת מתכת זו עבודה למומחים

 
למרות שישנו ביקוש גבוה למתכות, עדיין ישנם רבים שמפנים את מוצרי המתכת שאינם בשימוש למטמנות האשפה הרגילות. כמו כן, ישנם גורמים הפועלים בתחום פינוי הפסולת, העושים שימוש לא זהיר ואף לא חוקי במתכות שהם מפנים. לכן ישנה חשיבות עליונה לקבל שירות אך ורק מקבלנים מקצועיים ומנוסים המחזיקים במוניטין איכותי ובניסיון הדרוש בתחום.

לקבלת פרטים נוספים בנושא ולהזמנת שירותי איסוף פסולת מתכת, אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם אנשי המקצוע המומחים של חברת עבודות עפר אבו-ליל בטלפון מספר 0723214594.