עבודות עפר וחפירות

 
 

 
 

 

חפירות לפני עבודות עפר – רק ע"י קבלן מקצועי!

 
 
בדיוק כפי שכל מבנה – ארגוני, חברתי או הנדסי לצורך העניין – חייב בסיס יציב ואיתן ויסודות המסוגלים להחזיק את כל היתר, כך גם כל פרויקט עבודות עפר, תשתית או בנייה זקוק לבסיס המתאים והאיכותי ביותר. במקרים רבים נהוג לראות את עבודות העפר עצמן כבסיס לפרויקטים הנדסיים למיניהם, אך למעשה במרבית הפרויקטים נדרשות ראשית כל חפירות מדויקות ומתוכננות שרק לאחריהן כלי עבודות העפר עצמם נכנסים לשטח.
על מנת שבסיס המבנה או הפרויקט התשתיתי יהיה אכן חזק ועמיד, חשוב מאוד שקבלן ביצוע מקצועי ובעל ניסיון וכלים מתאימים יבצע את שלב החפירות הראשוני. זהו שלב קריטי להמשך הבנייה ולעמידות ארוכת טווח של הפרויקט. אז כדי לעשות סדר בדברים, הכנו לכם כאן באתר חברת בובקט ומכולות אבו-ליל הסבר תמציתי ויעיל על סוגי חפירות המתבצעות לפני עבודות העפר עצמן.
 
 
 
קבלן עבודות עפר
 
 
 
 

סוגי חפירות לפני ועבור ביצוע עבודות עפר

 
  • חפירת כלונסאות: יסודות למבנים מסוגים שונים, החל מבתים פרטיים צמודי קרקע ומבני דירות גבוהים ועד לקניונים ולמפעלים. זוהי חפירה אנכית עמוקה לתוך עומק הקרקע לצורך קיבוע יסודות שבהמשך יחזיקו את המבנה במקומו – כאשר בתוך בורות החפירה מניחים עמודי ברזל ייעודיים ושופכים בטון.

  • חפירת תעלות תשתית: אם אתם רוצים לשפץ מדרכה קיימת או לבנות חדשה, לבנות כביש או פשוט לשדרג תשתיות בבית או ביישוב, נדרשות חפירות ייעודיות לצורך הנחת תעלות תשתית. מדובר בהנחת צינורות ביוב או מים, כבלי חשמל, תקשורת וכדומה. ניתן לבצע חפירות אלה בצורה יעילה, נגישה ומתאימה באמצעות מיני מחפרון.

  • קידוחים: ביצוע קידוחים ייעודיים בקרקע לצרכים הנדסיים או תשתיתיים שונים. שיטה זו כוללת, למשל, קידוחים בקטרים ובעומקים שונים וגם ריסוק סלעים בקרקע לצורך חפירות או פינוי.

  • חפירה לפינוי והנמכת אתר בנייה: ביצוע חפירה ופינוי קרקע מאתר בבנייה לצורך ניקוי האזור והנמכת אזור תחילת הבנייה.

  • חפירת מנהרות: חפירות מקצועיות ומורכבות לצורך בניית מנהרות שונות מתחת לתשתיות, כבישים וכיוצא באלו.
 

חשיבות הביצוע המקצועי והמדויק

 
עבודות חפירה עשויות להיראות פשוטות וברורות מאליהן, אך למעשה מדובר בתחום המחייב ידע מקצועי מקיף ומדויק וציוד ייעודי מעולה. חפירות בעומק הקרקע הן בעלות משמעויות רבות שיש לקחת בחשבון כגון סוג הקרקע, חוזק הקרקע, מיקום תשתיות חשובות בעומק הקרקע, מיקום סלעים קשים, שקיעת קרקע, ניקוזים וכן הלאה עם עוד שלל פרטים העלולים לצוץ במהלך תכנון הפרויקט או ביצועו בפועל, כך שהגורם המבצע את הפרויקט צריך להיות בעל ניסיון וידע מקצועי מתאים.
בנוסף, חפירות הנדסיות מחייבות עבודה עם ציוד מכני הנדסי איכותי וייעודי לפי כללי בטיחות מוגדרים.
חברת בובקט ומכולות אבו-ליל מציעה יתרונות של קבלן ביצוע מקצועי, אמין ואיכותי לעבודות עפר, חפירות, השכרת מכולות ועוד. צרו קשר עוד היום לפרטים נוספים והצעת מחיר – 072-321-4594.